Osmancık
Osmancuk hepimizin, Nemârek diyip geçme, odoğül yüzünen bakma
spacer.png, 0 kB
Dernek Başkanımızdan Sizlere
Ayrı ayrı bakınca değer vermediğimiz kimselere bir araya geldikleri zaman değer vermekten daha büyük budalalık olur mu?

Cıcero


KULLANICI GİRİŞİ
Kullanıcı :
Şifre :
Şifremi Unuttum
Kendini Kaydet


Yardımlarınızı Bekliyoruz

Site İçi Arama
Aranacak Kelime :

Çözüm Ortağımız
Siteye gitmek için tıklayın

Beni Haberdar Et
Broşür ve bültenlerimizden haberdar olmak için, lütfen e-mail adresinizi bırakın
Adınız:
Soyadınız
E-mail Adresiniz
Beni Kaydet
Kaydımı Sil

Ziyaretçi Sayısı


BU PROJEYİ UYGULAMAK İÇİN MÜTEŞEBBİS,YATIRIMCI ARANMAKTADIR.

Kurulacak tesis ve fabrikanın maket görüntüsü


Mustafa Ulusoy

                                                                  ÇORUM İLİ

                                                        OSMANCIK İLÇESİ

                                              ENTEGRE ÇELTİK FABRİKASI

                                                                    PROJESİ

                                                                         2008

İçindekiler 

1 Proje adı

2 Önsöz

3 Amaç 4

Projenin tanıtımı ve kapsamı

5 Projenin detayı

6 Akış şeması

7 Proje maliyeti

8 İşletme karlılığı

9 Projenin finansmanı

10 Sonuç

 

2-ÖNSÖZ

Küresel ısınma arttıkça tarım sektöründeki sıkıntılar daha da ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle ekilen alanlardan daha çok verim alınması, elde edilen mahsullerinde en iyi şekilde işlenmesi ve değerlendirilmesi gerekmektedir.

 

Ayrıca insanlarımızın sağlıklı olmaları için ürünlerin standartlara uygun olması mümkünse organik olmaları, iyi ambalajlanması, çevre konusunda duyarlı olunması ve ürünlerin bilinçli tüketilmesi gerekmektedir.

 

Sunumunu yapacağımız proje yukarıda belirtilen hassasiyetler dikkate alınarak hazırlanmıştır. Ülkemizin yıllık pirinç ihtiyacı yıllık 540 000 ton olup bunun yaklaşık olarak 220 000 tonu yurdumuzda üretilmekte ve 320 000 tonu da çeltik ve pirinç olarak ithal edilmektedir.

 

İlçemiz Osmancık ta üretilen çeltik yaklaşık 20 000 ton olup, Hacıhamza, Kargı, Tosya, Alpagut, Dodurga, Laçin,İskilip,Boyabat,Durağan,ilçe ve kasabalarında 80 000 ton dolayında çeltik üretilmektedir. Belirtilen bölgelerde çeltik işleyen 25 dolayında çeltik fabrikası vardır.

 

Ancak sunumunu yapacağımız proje niteliğinde olanı yoktur. Önceki yıllarda çok değişik karakterlerde tohum ekildiğinden standart kalite tutturulamıyordu. Ancak son 10 yıldır İlçem.izde tescili yaptırılan Osmancık 97 pirinci bölgede %95 yurt genelinde de % 80 ekim alanına ulaşmıştır.Böylece piyasaya sürekli aynı kalitede mal vermek mümkün olabilmektedir.

 

3-AMAÇ :

Proje özellikle yan atık ürünlerinde işlendiği ve çevre kirliliğini önleyici ilk entegre tesistir. Proje ile çiftçilerimizin ürünlerini pazarlamaktaki sıkıntıları asgariye inecektir.(Çiftçilerimiz hasat sezonunda malını ya TMO sine veriyor,veremeyenler ise çok ucuz fiyata tüccara veriyor ve zarar ediyordu.yılda asgari 10 000 ton kapasiteli olacak olan fabrika ile çiftçilerimizin ürünleri değerinde alınacaktır) Sistem tamamen çevre dostu olacak; tesiste atık maddelerden çeltik kavuzu, darı, kepek ve hamdane çevre kirliliği yaratmadan işlenecek ve paketlenerek piyasaya arz edilecektir.

 

Ayrıca hasat sezonunda tarlada kalan çeltik sapları yakılarak imha ediliyordu. Toprağın ekolojik yapısını bozan ve büyük çapta çevre kirliliğine neden olan bu yöntem yasak olduğundan çiftçilerimiz emniyet güçleriyle karşı karşıya geliyor ve ceza alıyorlardı. Entegre sistemdeki çeltik sapı silajı ünitesiyle hem yukarıda belirtilen olumsuzluklar giderilecek, hem de üreticilerimiz para etmeyip başlarına bela olan çeltik saplarından da para kazanacaklardır. Çeltik üretiminden vazgeçme eğiliminde olan çiftçilerimiz yeniden çeltik ekimine dönecek hatta yeni çeltik üretim alanları açacaklardır.

 

Bu sayede doğrudan ve dolaylı olarak işçi istihdamı sağlanacaktır. Çiftçilere sözleşmeli tarım yaptırılarak: 1.Sertifikalı tohum üretimi yapılacak,Çiftçilere kaliteli tohum temin edilecektir.

2.Ayrıca organik tarım yaptırılarak iç piyasada ihtiyaç duyulan organik pirinç ihtiyacı karşılanacak,ileriki yıllarda ise . ihraç edilecektir.

3.Sağlık açısından doktorlarca tavsiye edilen Kepekli Pirinç in üretimi yapılacaktır , Ayrıca basın ve yayın organları aracılığı ile kepekli pirinç konusunda halkımızın bilinçlenmesi sağlanacaktır

4.Pirinç unu üretim ünitesi ile düşük fiyatla satılan kırık pirinç daha ekonomik bir fiyata satılmış olacaktır 5.Kurutma , taş ayıklama,sortex ve paketleme makineleri ile pirinç yemek fabrikaları ve ev hanımlarınca ayıklama ihtiyacı duymadan pişirme işlemi yapacaklardır.

 

Sonuç olarak yapmayı planladığımız bu entegre sistem başta ülkemizdeki çeltik bölgelerine örnek olacaktır.Bunu sonucunda da ülkemizin çeltik üretim alanları artacak kendimizin pirinç ihtiyacını karşılayacak duruma gelmemiz sağlanacaktır.

 

4-PROJE NİN TANITIMI VE KAPSAMI:

Proje sadece fabrika kurup para kazanmak yerine çiftçilerimizin bilgilerini artırmak,yeni teknolojilerden faydalanmalarını sağlamak,tohum-gübre ve zirai ilaçları ekonomik bir şekilde temin etmek amaçlarına yönelik olarak kurulan entegre bir tesistir

Projede:

1 Çiftçilere sertifikalı tohum verilerek kaliteli çeltik yetiştirilmesi sağlanacaktır.

2 Çiftçiye destek amacı ile tohum ,gübre ve zirai ilaç verilecektir

3 Organik tarım için konferanslar verilerek çiftçiler bilgilendirilecek ve maddi destek sağlanarak bu tarımı yapmaları önü açılacaktır.

4 Çeltik sapları ve atık maddeler değerlendirilerek çevre kirliliği önlenecektir.

5 Fabrikada kırıksız,taşsız,kuru kaliteli pirinç imalatı gerçekleştirilecektir.

6 Kaliteli standart,kepek üretimi yapılacaktır

7 Kepekli pirinç tanıtım üretim ve pazarlaması yapılacaktır.

8 Pirinç unu imalatı gerçekleştirilecektir

9 Çeltik saplarından çeltik sapı silajı yapılacaktır.

 

Proje başta Osmancık ilçemiz olmak üzere Kızılırmak havzasındaki Kargı ,Boyabat, Durağan, İskilip,Laçin ,Dodurga,Alpagut ,Hacıhamza ilçe ve beldelerini kapsamaktadır.

 

5-PROJENİN DETAYI

1 Çeltik işleme ünitesi

2 Pirinç unu ünitesi

3 Kepek ünitesi ( Atık maddelerin değerlendirildiği bölüm)

4 Silaj ünitesi ( Çeltik saplarının değerlendirildiği bölüm.)

5 Paketleme ünitesi gibi ünitelerden oluşmaktadır.

 

Proje Kapsamında:

1. Çiftçilerin gübre ve zirai ilaç ihtiyaçlarının karşılanması için tesis bünyesinde çalışan Ziraat mühendisine gerekli ruhsat ve bayilik alınacaktır.

2. Çiftçilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması yanında, çarşı içinde onların sorunlarını kısa yoldan anlatabilecekleri bir mekan kiralanacaktır.

3. Elimizde mevcut olan sertifikalı tohum yetiştiriciliği belgesi ile çiftçilerimizle sözleşmeli olarak tohum üretimi yapılacak bu sayede hem çiftçimiz kazanacak hem de tesisin tohumluk ihtiyacı karşılanacaktır.

4. Çiftçilerimiz gübre kullanımı konusunda bilinçlendirilecek , toprak tahlillerinin yaptırılmasına yardımcı olunacak ve daha az gübre kullanımı sağlanacaktır.

5. Bilinçsiz ilaç kullanımını önlemek amacı ile de uzmanlarca konferanslar verdirilecektir.

6. Çeltik saplarının yakılmaması için yapılan silajın hayvancılıktaki önemi anlatılacak saplarını tesise getirenlerden isteyene silaj veya parası ödenecektir

7. Pirincin paketlenebilmesi için nem oranının % 14 -16 arasında olması gerektiğinden günde en az 100 ton kurutma kapasitesine sahip kurutma makinesi alınacaktır.

8. Çeltik çok kademeli eleme sisteminden geçirilerek içindeki yabancı maddelerin çoğundan ayrılır.

9. Taş ayıklama makinesinden geçirilerek çeltik içindeki taşlar ayıklanır.

10. Temizlenen çeltik lastik soyuculardan geçirilerek kavuz kısmı ayrılır.

11. Kavuz aspiratörü ile soyulan çeltikten kavuz hava ile ayrılarak kavuz deposuna gönderilir.

12. Badi adı verilen makine ile kabuğu soyulan çeltikle soyulmamış çeltik birbirinden ayrılır.Soyulmamış olanlar tekrar geri gönderilir.

13. Pirinç içindeki yeşil renkteki olgunlaşmamış olan hamdaneler hamdane triyöründen geçirilerek ayrılır

14. Pirincin üzerindeki zar yatay veya dikey lastikli taşlardan geçirilerek yırtılır.

15. Pirinç üzerindeki kepek kalıntıları havalı .taştan geçirilerek ayıklanır ve parlatılır

16. Pirinç içindeki kırık taneler kırık pirinç triyöründen ve eleklerden geçirilerek temizlenir.

17. Pirinç içindeki renkli pirinçler de sortex cihazından geçirilerek son işlem yapılmış olur

18. Temizlenen pirinçler paketleme ünitesinde 1,2,5,10,25 ve 50 kiloluk ambalajlarda paketlenir

19. Düşük fiyatla satılan kırık pirinçler pirinç unu ünitesinde pirinç ununa dönüştürülerek daha yüksek fiyata satılması sağlanır..

20. Kepek ,darı ,hamdane ,ince kırık pirinç kepek ünitesinde tozsuz bir ortamda kırma eleme ve karıştırma işlemlerine tabi tutularak homojen yapıda kepek elde edilir.Ve yem fabrikalarına hayvan üreticilerine satılır.

21. Şimdiye kadar yakılan çeltik sapları silaj ünitesinde çeltik sapı silajına dönüştürülür.Çiftçilerimize veya hayvancılık yapanlara pazarlanır.

22. Pazarlama için 2 kasalı kamyon 2 şoför ,2 mini Van ve 2 pazarlamacı dan oluşan pazarlama ekibi kurulur. 23. 2 damper kasalı kamyon ve 2 şoför ve profesyonel deneyimi olan bir eksperle 2 adet randıman ölçer 2 adet te rutubet ölçer aletten oluşan bir çeltik alım ekibi kurulur

24. Üreticilerin talepleri doğrultusunda ihtiyaca göre 1 veya 2 adet biçer-döver alınacaktır

25. Çeltik girişi ve fabrikadan pirinç çıkışında bütün mallar kantarda tartımdan geçirilir

26. Peyzaj mimarınca hazırlan bir planla örnek bir çevre düzenlemesi yapılır.

27. Çeltiğini getiren çiftçilerle pirinç almaya gelen insanların rahat edip dinlenecekleri mekanlar oluşturulur.

28. Tesisin her bölümünde temizlik ve hijyen şartlarına uyulması sağlanır.

29. İşçilerin elbiselerinin temizlikleri sürekli olarak kontrol edilir ve tek tip elbise giymeleri sağlanır.

30. Hiçbir canlının zarar görmemesi için her türlü önlemler alınır.

 

6-AKIŞ ŞEMASI TARTIM (kantar) TAHLİL (Laboratuar) ELEME KURUTMA SİLO SOYUCU KAVUZ AYIRMA (kavuz aspiratörü) BADİ SORTEX TAŞLAMA PARLATMA ELEME PAKETLEME AMBALAJLAMA YÜKLEME İLAVE ÜNİTELER PİRİNÇ UNU ÜNİTESİ KEPEK ÜNİTESİ SLAJ ÜNİTESİ 7-PROJE MALİYETİ 1 ELEVATÖRLER 15 ADET 46 500 YTL 2 KEPEK ASPİRATÖRÜ 2 ADET 5 500 3 4 KATLI ÇELTİK ELEĞİ 13 000 4 45 LİK SOYUCU 2 ADET 25 000 5 GAVUZ ASPİRATÖRÜ 2 ADET 26 000 6 VİBRO BADİ 30 000 7 PİRİNÇ AMBARI 7 ADET 5 250 8 HAM DANE TRİYOLU 3 300 9 KEL TANE TRİYOLU 3 300 10 TAŞ AYIRICI 9 000 11 YATAY TAŞ 2 ADET 38 000 12 TOZ ASPİRATÖRİ2 ADET 4 000 13 PLASTER PİRİNÇ ELEĞİ 13 500 14 HAVALI PARLATMA 14 000 15 2 KATLI KIRIK TRİYOLU 7 500 16 YAĞLAMA TAMBURU 3 200 17 ÇELTİK RANDIMAN MAKİNASI 2 ADET 8 000 18 AKIŞ BORULARI 1 ÜNİTE 14 000 19 PAKETLEME DEPOSU PİRİNÇ AMBARI 8 000 20 RENK AYIRICI SORTEX 220 000 21 OTOMATİK PAKETLEME MAKİNASI 106 000 22 DİKİŞ MAKİNASI 12 000 23 10 METRE KONVEYÖR BANT 6 000 24 ÇELTİK ÇEKME KÜREĞİ 2 000 25 KURUTMA MAKİNASI 75 000 26 FABRİKA BİNASI VE DEPOLAR 300 000 27 80 TONLUK 16 METRE ELEKTRONİK KANTAR 30 000 28 PİRİNÇ UNU VALSİ VE ELEĞİ 18 000 29 RUTUBET ÖLÇER 2 ADET 2 000 30 SLAJ ÜNİTESİ 45 000 31 KEPEK ÜNİTESİ 58 000 32 KAMYON 3 ADET 2 Sİ KASLI 1 İ TAMPERLİ 300 000 33 3 ADET MİNİ VAN 60 000 34 SERVİS ARACİ 40 000 35 MAKAM ARACI 40 000 36 ELEKTRİK DONANIMI 70 000 37 MAKİNALARIN TOPLAM MONTAJ İŞÇİLİĞİ 20 000 TOPLAM 1 677 050 YTL 1 677 050 YTL / 1 500=1 118 033 $ Projenin tüm ünitelerinin makine ve bina giderleri toplamı 1 118 033 $ Hafriyat çevre düzenlemesi ve alt yapı çalışmalar 181 967 $ İşletme sermayesi 1 700 000 $ Toplam 3 000 000 $ dır 8-PROJENİN KARLILIĞI. Proje karlılığı yılda asgari 10 000 ton çeltik işlenmesi hesabına göre çıkartılmıştır GELİR . Pirinç 10 000 ton x % 50 =5 000 ton x 2000 YTL= 10 000 000 YTL Kepekli pirinç 10 000 ton x % 10 =1 000 ton x 2000 YTL= 2 000 000 YTL Kırık pirinç 10 000 ton x % 4 = 400 ton x 400 YTL= 240 000 YTL Pirinç unu 10 000 ton x % 2 = 200 ton x 750 YTL= 200 000 YTL Pirinç kepeği 10 000 ton x % 23 =2 300 ton x 250 YTL = 690 000 YTL İzolasyon kepeği 10 000 ton x % 10 = 1 000 ton x 100 YTL = 150 000 YTL TOPLAM 13 280 000 YTL GİDER Çeltik alımı 10 000 ton x 1100 YTL =11 000 000 YTL Personel gideri 250 000 YTL Araçların Yakıtı 250 000 YTL Elektrik 120 000 YTL Makine araç gereç bakım onarım ve yedek parça 60 000 YTL Yakacak 40 000 YTL Yemek 25 000 YTL Telefon 12 000 YTL Reklâm tanıtım 20 000 YTL Su 5 000 YTL TOPLAM 11 782 000 YTL GELİRLER TOPLAMI 3 280 000 YTL GİDERLER TOPLAMI -11 782 000 YTL TOPLAM GELİR 1 498 000 YTL 1 498 000 YTL / 1 500 = 998 666 $

 

Sonuç olarak tesis kendini: işletme sermayesi dâhil 3 yılda amorti edecektir.

İkinci yıldan itibaren organik pirinç üretimi ve sertifikalı tohum satışı da yapılacağından amorti süresi daha da aşağıya çekilecektir.

 

9-SONUÇ:

Ülkemizde ilk defa uygulanan bu entegre sistem sayesinde

1. Çiftçilerimiz ürünlerini değerinde satarak daha çok gelir elde edeceklerdir.

2. Devlet daha az çeltik alacağından zarar etmeyecektir.Veya daha az zarar edecektir.

3. Üreticinin eline daha çok gelir geçince daha doğrusu çeltik para edince :yeni çeltik ekim alanları açılacaktır..

4. Çeltik sapları silaj olarak değerlenince çiftçilerimiz daha fazla gelir elde edecek,yakmaktan ve ceza almaktan kurtulacak,toprağının yapısı bozulmayacak,çevreyi de lüzumsuz yere kirletmeyeceklerdir..

5. Çeltik sapları,kavuz,hamdane,darı ve kepek en iyi şekilde değerlendirildiğinden hem fabrika hem de çiftçi kazanacaktır.

6. Yapılan silajlar hayvancılığa destek olacağından bölgemizde hayvancılık ta paralel olarak gelişecektir.

7. Yapılacak sözleşmeli tarım ile sertifikalı tohum yetiştiriciliğinin önü açılacaktır.

8. Sözleşmeli tarım ile daha kaliteli çeltik yetiştirilecektir.

9. Organik pirinç tarımı yaptırılarak ülkemizin talebi karşılanacaktır İkinci.aşamada ihracat yapılacaktır.

10. Kepekli pirincin üretimi tanıtımı ve pazarlaması ile halkımızın daha sağlıklı yaşaması sağlanacaktır.

11. Bu proje ülkemizdeki diğer çeltik ekimi yapılan alanlarındaki çiftçilerimize ve fabrika yapmak isteyenlere de örnek olacaktır.

12. Proje ile yaklaşık 20 kişi doğrudan 100 lerce kişi de dolaylı olarak iş sahibi olacaklardır

 

PROJE SAHİBİ

Zühtü Delibaş

 

10-PROJENİN FİNANSMANI

 

Not:Bu projenin yürütülmesinde tercih edilecek finans seçenekleri:

1 Birinci yılı ödemesiz 5 yılda geri ödemeli yerli ve yabancı krediler 2 % 50 + % 50 veya % 49+ % 51 hisseli yerli ve yabancı ortak şeklindedir.

 

PROJE SAHİBİ İLE İLGİLİ BİLGİLER

Projeyi hazırlayan ve uygulamak isteyen Zühtü Delibaş: • Çorum-Osmancık 1948 doğumludur. • 27 yıl öğretmenlik ve idarecilik yapmış 1995 yılında emekli olmuştur. • 1995-1997 yılları arasında babasının ortağı olduğu Müstahsil Çeltik Fabrikası nı kira karşılığı işletmiştir. • 1998-2004 yılları arasında pirinç kepeği imalatı ve satımı ile uğraşmıştır. • Halen Osmancık belediye başkanı olan Emin Serdar Kurşun ile2002-2003 yılları arasında çeltik saplarından Çeltik Sapı Silajı konusunda denemeler yapmış ve hayvanlarca sevilerek yenen silaj elde edilmiştir. • Osmancık Tarım Ürünleri Gıda Hayvancılık--Çiçekçilik –Peyzaj San.ve Tic .Ltd.Şti inde % 40 hissedarı olup Dünyanın en hızlı büyüyen ağacı olarak bilinen PAULOWNİA ağacının fide ve fidanlarını üretmekte ve pazarlamaktadır. • Çeltik fabrikası ve ek üniteleri olan kepek ve silaj konularında deneyime sahiptir. • Ayrıca Osmancık ilçesi içinde geçen sulama kanalından elektrik üretmek amacı için kurulan Osmancık Elektrik Üretim A.Ş. nin 5 kişilik kurucu ortaklarından biridir. • Elektrik üretiminden kazanılan deneyimler çeltik fabrikası entegre tesisi içinde kullanılarak sistemin kendi elektriğini kendisinin üretmesi sağlanacaktır. • Çeltik kavuzunun değerlendirilmesi konusunda

 

TUBİTAK VE KARADENİZ TEKNİK ÜNÜVERSİTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ile çalışmalar yapmış bu atıklardan sunta yapımı gerçekleştirilmiştir. • Proje OSMANCIK TARIM ÜRÜNLERİ GIDA

HAYVANCILIK-ÇİÇEKÇİLİK-PEYZAJ SAN.VE TİC LTD.ŞTİ. ile gerçekleştirileceği gibi içerisinde Osmancık Çeltik üreticileri birliği,Sulama Kooperatifi,Ziraat Odası gibi kurumların da olduğu yeni bir şirket kurulabilir .

ADRES: Belediye Kültür Sitesi 33/C Osmancık-Çorum

Tel: 90 364 6112367 Fax :90 364 6114228 GSM : 90 533 352 0477

Web;paulowniaagaci.com

E mail; zuhtudelibas@gmail.com

paulowniaagaci@yahoo.com .

<< Geri
SAKİN KARAKAŞ İLE SÖZ HARMANI

Sakin Karakaş

HAYATIN İÇİNDEN

Mehmet Özata

ARAŞTIRMALAR

Abdullah Keskin

EĞİTİM YAZILARI

Selma Karakaş

TÜM KÖŞE YAZILARI

Üyelerimiz içinde kan grubuna göre arama
Vefat (10-03-2013 14:37)
İbrahim İbili Cumhuriyet Mahallesi

Vefat (04-02-2013 14:52)
kargı köyünden arif top vefat etmiştir

Organizasyon (24-07-2012 09:33)
OSMANCIK GÜRLEYİK CAMİİDE HATİMLERE DEVAM EDİLİYOR

Vefat (25-03-2012 07:27)
HASAN AKSOY Vefat etti.kargı köyü halkından.mustafa ve arif aksoyun babası hasan aksoy vefat etti.me

Vefat (24-03-2012 07:23)
Adem Derin:Vefat etti.Çorum itfayesinde çalışan.bir süredir lösemi tedavisi gören.kargı köyü halkınd

Vefat (10-02-2012 04:30)
Necmi Sayar.Osmancık.D:1954-Ö:10.02.2012

Vefat (05-04-2011 20:29)
Yusuf Solugan.Koyunbaba Mahallesi

Vefat (04-04-2011 06:16)
Sefure İspir.Hıdırlık Mahallesi

Vefat (29-03-2011 06:15)
Sare Solugan.Yasiyen Köyü

Vefat (29-03-2011 06:14)
Hasan Yıldız Gemici Mahallesi

Vefat (29-03-2011 06:13)
Hasan Tırpancı.Kızılırmak Mahalesi

Vefat (28-03-2011 06:08)
Ahmet Özüdogru .Girinoglan köyü

Vefat (27-03-2011 06:04)
Muharrem Büyükbaş.Çay mahallesi

Vefat (02-12-2010 19:42)
Yılmaz Bostancıer (Osmancık.Yeşilçatma mah.)

Vefat (26-10-2010 15:42)
Naciye ÇALIK (Osmancık Yeni Mahalle)

Organizasyon (19-04-2010 20:37)
OSMANCIK KIZILAYINDAN KAN BAĞIŞ KAMPANYASI

Vefat (26-03-2010 03:00)
Menekşe (Çelik) Meydan - İstinye / İstanbul

Organizasyon (18-03-2010 21:50)
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

Vefat (15-03-2010 22:15)
Ayşe Şekure ALBAYRAK Kızılırmak Mah. (Osm.eski İcra Md. Tahir ALBAYRAK' ın eşi)

Vefat (15-03-2010 01:18)
Ulviye UÇAR (Konaca Köyü)

Vefat (11-03-2010 10:06)
Muharrem BÖREKÇİ Yazı Mah. (Kargı Köyü' nden)

Vefat (08-03-2010 08:42)
Züleyha (Zarife) SARMAN Güney Mah. (Ruhi-Rumi-Yusuf SARMAN' ın annesi)

Vefat (06-03-2010 08:07)
Hasan ÇELİK (Tekmen Köyü)

Vefat (06-03-2010 08:07)
Ramazan YELKOVAN Yeni Mah ( İncesulu-Esnaflardan)

Vefat (05-03-2010 08:37)
Hatice BULDU Hıdırlık Mah.

Vefat (05-03-2010 08:36)
Satı BURSA Koyunbaba Mah. (Kuzhayat Köyü)

Vefat (05-03-2010 08:35)
Havva ÇİLİNGİR Esentepe Mah.(Hacıhamza-Kayadibi Köyü)

Vefat (24-02-2010 09:48)
İhsan KARA Koyunbaba Mah. (Yağsiyen Köyü' nden)

Vefat (22-02-2010 17:40)
Şaban ÇALIŞKAN Esentepe Mah. (Aşıkbükü Köyü' nden)

Vefat (21-02-2010 18:36)
Mehmet YAŞİN Koyunbaba Mah. (TMSF Daire Başkanı,Mehmet Akif YAŞİN' in babası)

Vefat (20-02-2010 18:36)
Kerziban GÜL Koyunbaba Mah.

Vefat (20-02-2010 18:35)
Yusuf DERİNDERE Çay mah.

Vefat (19-02-2010 23:24)
Mustafa ŞİŞLİ (Kamil Köyü) (Güney mah.Değirmenci Osman ŞİŞLİ' nin babası)

Vefat (19-02-2010 23:23)
İsmail ERTEKİN Şenyurt Mah.(Kargı Köyü' nden gelme,AK Parti ilçe Yön.Kur.üyesi)

Vefat (19-02-2010 08:24)
Cemile ÖLMEZ Koyunbaba Mah. (Müfettiş Vacip ÖLMEZ' in annesi Hacıhamza Obruk Köyü' nden Gelme)

Vefat (17-02-2010 08:50)
Fadime ÖZATA Ulucami Mah. (Bel.Em. Sucu Bekir ÖZATA' nın annesi)

Nikah (14-02-2010 19:39)
EVLENDİK 14 / 02 / 2010 (Ayşe Ünsal ve Sedat Sözüdoğru)

Vefat (14-02-2010 01:16)
Talip ORHAN ( Y.Zeytin Köyü )

Vefat (13-02-2010 09:50)
Ahmet KUNDUZ Şenyurt Mah.(Y.Zeytin Köyü' nden gelme)

Vefat (13-02-2010 09:45)
Zühtü DELİBAŞI Yeşilçatma Mah. (Emekli -Öğretmen-Milli Eğitim Müdürü)

Vefat (10-02-2010 16:38)
Saliha HELVA Cumhuriyet Mah. (Esnaf Ekrem HELVA' nın eşi)

Vefat (10-02-2010 09:46)
İbrahim KURT Çay Mah.(Em.Öğr.Fethi KURT ve Ahmet KURT' un kardeşi,Merhum Hüseyin KURT' un oğlu)

Vefat (08-02-2010 16:31)
Hasan ÇİMENCİ Gemici Mah.(Öğretmen Ahmet AKA' nın kayınpederi)

Vefat (08-02-2010 09:13)
Kadir YILDIRIM (Tekmen Köyü)

Vefat (07-02-2010 16:22)
Güllü SARI Esentepe Mah.(Baltacı Mehmet Paşa Köyü' nden gelme İbrahim SARI' nın eşi)

Vefat (05-02-2010 10:44)
Bekir KARA Çay Mah.

Vefat (04-02-2010 09:08)
Döndü DİLLİ (İnal Köyü)

Vefat (03-02-2010 09:08)
Mehmet GÖLER (Y.Zeytin Köyü)

Vefat (03-02-2010 08:56)
Hikmet CANIBEK Gemici Mah. (Seki Köyü' nden gelme,TKİ emekli)

Vefat (02-02-2010 08:52)
Ayşe ANKUŞ Koyunbaba Mah.( Avlağı köyü' nden gelme)

Vefat (02-02-2010 08:51)
Satı ÖZTÜRK Gürleyik Mah. (Fındıcak Köyü' nden gelme)

Vefat (01-02-2010 09:00)
Firdes TOPRAK Güney Mah. (İsmail-Lütfullah TOPRAK' ın annesi, Merhum Kamil TOPRAK' ın eşi)

Vefat (01-02-2010 08:59)
Ünzile AKILLI Esentepe Mah. (Tekmen Köyü' nden gelme)

Vefat (30-01-2010 10:03)
Recep YILMAZ Osm. MEM' den emekli (İncesu Köyü' nden merhum Yahya YILMAZ' ın oğlu)

Vefat (29-01-2010 08:32)
Arif ZEYTİNLİ (İl Gen.Mec.Üyesi Zerat ZEYTİNLİ' nin Babası-Güneşören Köyü)

Vefat (28-01-2010 22:18)
Kazım BOSTANCI Çay Mah.

Vefat (25-01-2010 19:55)
Cemil YEDEK(Esentepe Mah.)

Vefat (21-01-2010 02:35)
Fatma MAŞALI (Yeni Mahalle)

Vefat (19-01-2010 21:20)
Emine KARABİLEK (Aşağı Zeytin Köyü)

Vefat (19-01-2010 10:08)
Dursun ŞİMŞEK (Tekmen Köyü)

Vefat (18-01-2010 15:52)
Yusuf KÜÇÜKŞAHİN (Başpınar Kasabası)

Vefat (17-01-2010 15:51)
Ömer YALÇIN (Kuzhayat Köyü)

Vefat (17-01-2010 15:50)
Meliha GÜVEN Yazı Mah.

Vefat (17-01-2010 15:49)
Güleser KAYMAZ (Başpınar Kasabası)

Vefat (17-01-2010 15:48)
Ali AVCI Çay Mah. (Sarpunkavak Köyü' nden gelme)

Vefat (16-01-2010 09:44)
Abdullah ŞAHİN Esentepe Mah. (Çayırköyü' nden gelme)

Vefat (15-01-2010 09:41)
Fikriye AKSOY Koyunbaba Mah.(Aşıkbükü Köyü' nden gelme Kara Kemal AKSOY' un eşi)

Vefat (13-01-2010 23:23)
Mustafa MARAZ Gemici Mah. (Seki Köyü' nden gelme Kömür Ocağından emekli)

Vefat (08-01-2010 20:48)
Durmuşa GÖKÇE Gemici Mah. (Merhum Yasin GÖKÇE' in eşi)

Vefat (05-01-2010 11:28)
Zekeriya DUMAN (Başpınar Kasabası)

Vefat (04-01-2010 09:04)
Süleyman YERSİZ Güney Mah. (Sarpunkavak Köyü' nden gelme, Faruk YERSİZ' in babası)

Vefat (31-12-2009 17:37)
Satılmış HELVA Yazı Mah.(Öğretmen Mustafa HELVA' nın Babası,TERZİ KAHYA)

Vefat (29-12-2009 10:37)
Talip GEZER Çay Mah. (Hacıhamza' dan gelme)

Vefat (29-12-2009 10:20)
Faruk BÜLBÜL Yeni Mah. (Ahmet-Mahmut-Mustafa BÜLBÜL' ün babası, Alişıh Faruk)

Vefat (27-12-2009 11:42)
İlhami DALFİLİZ Ulucamii Mah.

Vefat (22-12-2009 09:47)
Hüseyin TOPLU Çay Mah.(Karaçay Köyü' nden gelme)

Vefat (22-12-2009 09:41)
Fikriye SORUKLU Esentepe Mah.(Tekmen Köyü' nden gelme)

Vefat (20-12-2009 09:42)
Ahmet KABAKÇI Hıdırlık Mah. (Hüseyin-Osman-Mustafa KABAKÇI' nın babası, Berk Köyü' nden gelme)

Vefat (19-12-2009 00:04)
Abdullah DERİNDERE Kızılırmak Mah. Maliyeden Emekli (Em.Öğr. Mehmet ve Ahmet DERİNDERE' nin babası)

Vefat (19-12-2009 00:03)
Şehri AKSOY Koyunbaba Mah. (Aşıkbükü Köyü' nden gelme)

Vefat (18-12-2009 09:03)
Meryem BODUR (Kızıltepe Köyü) Hüseyin ÇITIRIK' ın kayın validesi

Vefat (17-12-2009 11:14)
Kadir USLU Cumhuriyet Mah. (Emekli Polis Memuru)

Vefat (16-12-2009 10:01)
Bedriye AVCI Şenyurt Mah. (Mustafa AVCI' nın eşi, Alpağut Köyü' nden gelme)

Vefat (10-12-2009 09:15)
İbadullah KÜTÜK Kızılırmak Mah. ( Osmancık Belediyesi' nde çalışıyordu )

Vefat (08-12-2009 18:48)
Osman SATILMIŞ Yeşilçatma Mah. (Köy hizmetlerinden Emekli, Kargı Köprübaşı Köyü' nden gelme)

Vefat (04-12-2009 09:29)
Emine YÜZER Güney Mah. (Elektrikçi Murat' ın eşi, Merhum Kocabıyık Mehmet KALINEL' in kızı, Kocabıy

Vefat (02-12-2009 11:40)
Satı ŞAHİN Koyunbaba Mah.

Vefat (02-12-2009 11:40)
Osman ATİLLA Koyunbaba Mah.

Vefat (02-12-2009 11:39)
Kerziban AKTAŞ Çay Mah.

Vefat (30-11-2009 09:53)
Fikriye DEMİRCİ Gürleyik Mah. ( Ağıroğlan' lı İbrahim Ağa' nın eşi )

Vefat (30-11-2009 09:52)
Bilal TOP Yeni Mah. ( Deller Köyü' nden gelme)

Vefat (29-11-2009 00:56)
Mustafa ŞAHİNER Şenyurt Mah.

Vefat (29-11-2009 00:55)
Faik TOP Cumhuriyet Mah.

Vefat (25-11-2009 17:36)
Hasan BAŞKAYA Çiftlikler Mah.

Vefat (21-11-2009 18:32)
Ömer DAĞ Şenyurt Mah. (Başpınar' dan gelme)

Vefat (21-11-2009 18:29)
Kadriye AKER Esentepe Mah.

Vefat (21-11-2009 18:29)
Şerif ÖZDEMİR Cumhuriyet Mah.

Vefat (20-11-2009 16:22)
İzzet GÜDÜCÜ Çay Mah.

Vefat (19-11-2009 16:22)
Gülbeyaz HASTAOĞLU Gemici Mah.

Vefat (19-11-2009 14:44)
Elif DÖLCÜ Çiftlikler Mah. ( Ören,Yaşar DÖLCÜ' nün 17 yaşındaki kızı, DURSUN DÖLCÜ' nün Torunu)

Vefat (19-11-2009 14:43)
Osman KAYA Gemici Mah. ( Postaneden Emekli )

Vefat (19-11-2009 14:39)
Seher BULDU Hıdırlık Mah. (Mogaz Bayii İsmail GÖMEÇ' in kayınvalidesi)

Vefat (17-11-2009 22:57)
İbrahim GÖL Gemici Mah.(Hacımutulardan ,Astsubay Emeklisi,İzmirde oturmaktaydı)

Vefat (17-11-2009 15:50)
Hatice AKSOY Cumhuriyet Mah. (Alibey Köyü' nden gelme, Ali AKSOY' un eşi)

Vefat (17-11-2009 09:08)
Şerife GENÇ (Sarpınkavak Köyü)

Vefat (14-11-2009 19:12)
Reyhan ERBAŞ Koyunbaba Mah.

Vefat (14-11-2009 19:12)
Halil TURAN Cumhuriyet Mah.

Vefat (13-11-2009 18:32)
Nefise GÜNGÖR (Başpınar Kasabası)

Vefat (10-11-2009 14:38)
Şükrü DERİNDERE Yeni Mah.(Açıkgöz, Ahmet, Mehmet ve Mahmut DERİNDERE' nin babaları)

Vefat (09-11-2009 09:49)
Rukiye KAMBUR Kızıltepe Köyü (Satılmış KAMBUR' un annesi)

Vefat (09-11-2009 09:47)
Ayşe OKUTAN Koyunbaba Mah. (Hanefi Köyü' nden gelme)

Vefat (08-11-2009 09:46)
Nurettin BECER Cumhuriyet Mah.

Vefat (06-11-2009 09:33)
Gülcan GÖKÇE (Maksutlu Köyü' nden gelme merhum Yasin GÖKÇE' nin kızı)

Vefat (04-11-2009 10:21)
Fatma KESKİN Cumhuriyet Mah. (Karalargüney Köyü' nden gelme Hilmi KESKİN' nin eşi)

Vefat (04-11-2009 10:12)
Ali ELİAĞIR Yeni Mah. (Maliyeci Sıtkı ELİAĞIR' ın babası, Hollanda' dan Emekli Danişment Köyü' nden

Vefat (03-11-2009 08:46)
Kamile ÇELİK (Hanefi Köyü)

Vefat (02-11-2009 13:13)
Enver DÖLCÜ Çiftlikler Mah.

Vefat (28-10-2009 19:03)
Ali ÖZDOĞAN Gürleyik Mah.( Eren GÖKEL' in kayınpederi)

Vefat (27-10-2009 23:31)
Satı AKKAYA Koyunbaba Mah. (Tepeköy' den gelme kamyoncu Nuri AKKAYA' nın annnesi)

Vefat (27-10-2009 23:29)
Çeşminaz TOPUZ Güney Mah. (Koyunbaba Özpetek sitesinde oturur Hayri TOPUZ' un eşi)

Vefat (26-10-2009 08:23)
Sefer SAĞLAM Kınalıtaş Köyü (Sütçü Selahattin' in babası)

Vefat (23-10-2009 23:38)
Hacı Mahmut PİRİNÇ Çay Mah. (Yaşar ve Murat Pirinç' in babası ,Uyaroğlu Ticaret)

Vefat (14-10-2009 19:47)
Dudu KILIÇ Koyunbaba Mah.

Vefat (11-10-2009 10:37)
Sadık KELEŞ Esentepe Mah. (Belkavak Köyü' nden gelme)

Vefat (09-10-2009 09:56)
Hacı Şerife İBİL Cumhuriyet mah. (Süleyman İBİL' in annesi, MEM şube Müdürü Medet SEZGEN' in kayınv

Vefat (09-10-2009 00:29)
Emine TURFAN Şenyurt Mah. (Avlağı köyü' nden gelme Hacı İbrahim TURFAN' ın eşi)

Vefat (08-10-2009 21:49)
Muttalip DEMİRKAN Koyunbaba Mah. (Pulcu ,Hastaneden Emekli)

Vefat (06-10-2009 08:27)
Ahmet ÇOKER Hıdırlık Mah. (Ziraat Bank.Em.Mustafa ve Ecz.Ömer Çoker' in babası)

Vefat (05-10-2009 08:47)
Süleyman DEMİR Esentepe Mah. (Kamil Köyü' nden gelme Hamit DEMİR' in Oğlu)

Vefat (04-10-2009 08:46)
Ahmet Ali KÜÇÜK Yeşilçatma Mah. (Em.Astsb.Hasan KÜÇÜK' ün babası)

Vefat (03-10-2009 09:05)
Suade KÜÇÜKGÖZ Gemici Mah. (Ziraat Odası başkanı vedat KÜÇÜKGÖZ' ün annesi)

Vefat (02-10-2009 16:51)
Cemile KELEŞ Şenyurt Mah. (Ocaktan Emekli Hüseyin KELEŞ' in annesi)

Vefat (02-10-2009 09:03)
Aliye ÖZ Güney Mah. (MEM.emekli Hizmetli Merhum Mehmet ÖZ 'ün eşi,Öğretmen Ekrem Öz' ün annesi)

Vefat (01-10-2009 16:49)
Vahide BABUCCU (Konaca Köyü) (Kamil ve Nizamettin BABUCCU' nun annesi)

Vefat (27-09-2009 10:05)
Abdullah ÇİLİNGİR Gürleyik Mah. (Hacıhamza Güney Köyü' nden gelme İlyas ÇİLİNGİR 'in babası)

Vefat (25-09-2009 09:34)
Havva DURSUN Cumhuriyet Mah. (Danişment Köyü' nden gelme, Muhittin DURSUN' un annesi)

Vefat (24-09-2009 19:13)
Hafıze ÖZÜDOĞRU Koyunbaba Mah. (İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet ÖZÜDOĞRU' nun Eşi, Konaca Köyü' nden

Vefat (22-09-2009 08:31)
Mehmet İDİ (Ardıç Köyü )

Vefat (22-09-2009 08:31)
Sedat SÜMBÜL Gemici Mah. (Hastanede çalışan,Fındıcak Köyü' nden gelme)

Vefat (22-09-2009 08:29)
Kadir ÇİMEN Gemici Mah. (Bakkal Ali ÇİMEN' in babası)

Vefat (21-09-2009 08:29)
Nazım UYSAL (Sarpunkavak Köyü)

Vefat (20-09-2009 23:10)
Veysel GÜRSOY Yeşilçatma Mah. (Emekli Banka Müdürü, Bünyamin ve Yusuf GÜRSOY' un babası)

Vefat (20-09-2009 23:09)
Hayrettin YILDIRIM Şenyurt Mah.(Tekmen Köyü' nden gelme)

Vefat (17-09-2009 19:24)
İsmail BAĞCI Cumhuriyet Mah.

Vefat (16-09-2009 15:58)
Selahattin ÇATAL Yeşilçatma Mah. (Osmancık'ın eski esnaflarından)

Vefat (13-09-2009 18:05)
Kazım BAŞKAYA Koyunbaba Mah. (Ulucamii Mah. bakkal,Yağsiyen Köyü Havdan Mah.gelme)

Vefat (13-09-2009 18:04)
Hüseyin SELÇUK Fındık Köyü Kepçeli Mah.

Vefat (11-09-2009 09:38)
Ahmet YİĞİT Hıdırlık Mah. (Kargı Köyü' nden gelme,davulcu Ahmet ,Cemal YİĞİT' in babası)

Vefat (10-09-2009 09:21)
Neriman DURUKAN Cumh.Mah.(Toprak Sanayici merhum Hacı Ömer DURUKAN'ın eşi,Osman DURUKAN'ın annesi)

Vefat (10-09-2009 00:43)
Müşerref KARAKAŞ Cumhuriyet Mah.( Av bayii İsmet KARAKAŞ' ın eşi, ayakkabıcı Metin Aksan' ın Ablası

Vefat (10-09-2009 00:41)
Rasim ÇIPLAK Esentepe Mah. (Avlağı Köyü'nden gelme Asım ÇIPLAK' ın oğlu)

Vefat (06-09-2009 18:05)
Azize BAĞCI Cumhuriyet Mah. ( Mustafa BAĞCI' nın eşi, Ahmet,Mehmet,Ömer' in annesi)

Vefat (06-09-2009 10:03)
İhsaniye SAVAŞ Kızılırmak Mah. (Mevlana Kundura'nın annesi)

Vefat (04-09-2009 21:19)
Esvet KILIÇ Çayırköyü (Emekli ziraat teknisyeni)

Vefat (26-08-2009 18:45)
Muhsine ÇALIŞKAN Esentepe Mah. (Aşıkbükü Köyü' nden gelme)

Vefat (23-08-2009 22:33)
Sıddıka KELEŞ Şenyurt Mah. (Belkavak Köyü' nden gelme)

Vefat (23-08-2009 10:25)
Hacı Sacide USLU Gemici Mah. (Merhum Ayakkabıcı Mahmut USLU' nun Eşi)

Vefat (22-08-2009 10:24)
Hüseyin AKSOY Yeni Mah. (Başpınar' dan Gelme)

Vefat (18-08-2009 11:33)
Yılmaz NOHUTÇU Ulucamii Mah.

Vefat (17-08-2009 09:00)
Ayşe YILMAZ Gemici Mah.

Vefat (16-08-2009 18:51)
Hasan IŞIK Çiftlikler Mah. Damatoğlu Çiftliği (Soruk' tan gelme sucu Yakup IŞIK' ın oğlu)

Vefat (13-08-2009 01:21)
Şehri AKSOY Cumhuriyet Mah. (Alibey Köyü' nden gelme Kadir AKSOY 'un eşi)

Vefat (13-08-2009 01:20)
Zeliha SARI Yeni Mah.

Vefat (12-08-2009 01:23)
İsmail BARUT Yazı mah.

Vefat (09-08-2009 20:56)
Satı HAYIRLI Güney Mah.

Vefat (08-08-2009 21:03)
Ayşe GÜNEY Güney Mah. (Fevzi -Mehmet GÜNEY' in annesi)

Vefat (04-08-2009 12:56)
Ali ODABAŞI Gürleyik Mah. (Seki Köyü' nden gelme TKİ emeklisi)

Düğün (01-08-2009 13:00)
Kargı Köyünde Düğün. Süleyman Hilmi Turan

Vefat (31-07-2009 00:34)
Medine MIZIKÇI (Çayırköyü-Sarpınkavak) Sakin MIZIKÇI' nın 1 yaşındaki kızı

Vefat (31-07-2009 00:32)
Hacer MIZIKÇI (Çayırköy-Sarpınkavak) Sakin MIZIKÇI' nın Eşi

Vefat (30-07-2009 17:59)
Arif GÖKBOLAT Cumhuriyet Mah. (T.K.İ Emekli, Çampınar Köyü' nden gelme)

Vefat (30-07-2009 09:26)
Fatma SOLAK Çayırköyü (İsmail SOLAK' ın eşi,Selim-Sinan'ın annesi,Faruk-Ali Geylan'ın ablası)

Vefat (29-07-2009 21:04)
Mehmet CİN Hıdırlık Mah. (Öğretmen Ahmet CİN' in babası)

Vefat (23-07-2009 09:00)
Melek AKTAŞ (Köyler)

Vefat (23-07-2009 08:58)
Ayşe Özüdoğru Yeni Mah. (Kumbaba Köyü' nden gelme,Merhum Ahmet Akkuş'un ablası)

Vefat (21-07-2009 19:05)
Bahattin TATAR Gemici Mah.

Vefat (13-07-2009 21:31)
Cevat BAŞAR (Avlağı Köyü)

Vefat (11-07-2009 10:07)
Satılmış ÖZÜDOĞRU (Konaca Köyü))

Vefat (11-07-2009 08:48)
Sadık ATEŞ (Akören Köyü)

Vefat (09-07-2009 08:56)
Rüveyde GÖR Ulucamii Mah. ( Em.Öğretm. Merhum Metin GÖR' ün eşi)

Vefat (09-07-2009 08:55)
Sadık KAYMAZ (Başpınar Kasabası,Emrullah KOÇAK' ın Kayınpederi)

Vefat (09-07-2009 08:53)
İsmail OMAÇ Esentepe Mah. (Çampınar Köyü' nden ,Karayolları Em.)

Vefat (06-07-2009 10:04)
Mustafa KARATAŞ Esentepe Mah. (Orman Dairesinden Emekli)

Vefat (06-07-2009 08:51)
Mehmet Şerif ÇELEBİ Güney Mah. (Ahmet FINDIK' ın Kayınpederi,Safiye ve Seniha' nın babası,Belediye

Vefat (02-07-2009 21:25)
Ali SALICI Yeni Mah. (Şeref ve Mustafa SALICI' nın babası,Emekli Zabıt Katibi)

Vefat (29-06-2009 15:26)
Şerif DEMİRKAN Esentepe Mah. (Osm.Bel.Emekli)

Vefat (26-06-2009 09:39)
Şeref SİMİTÇİ Yazı Mah.(Merhum Asım SİMİTÇİ' nin eşi,Mehmet-Avni SİMİTÇİ' nin annesi)

Vefat (26-06-2009 00:42)
Zeki BARBAR (Seki Köyü)

Vefat (25-06-2009 20:49)
Veysel BOZYEL Koyunbaba Mah.

Vefat (24-06-2009 21:28)
Ayşe GÖKÇE Şenyurt Mah. (Avlağı Köyü' nden gelme, Rubil Hoca' nın eşi Mustafa-Mehmet' in annesi)

Vefat (23-06-2009 09:54)
Feyzullah EKER (Kamil Köyü)

Vefat (19-06-2009 18:47)
Süleyman DEMİRCİ ( A.Zeytin Köyü )

Vefat (15-06-2009 20:45)
Erdoğan KAMALIOĞLU Gemici Mah. (Emekli Tabip Albay)

Vefat (13-06-2009 23:06)
Akife İLHAN Güney Mah. (Kamil İLHAN' ın eşi)

Vefat (12-06-2009 22:06)
Hanife UYSALER (Evlik Köyü)

Vefat (12-06-2009 22:05)
Lütfiye İPEK Esentepe Mah.

Vefat (12-06-2009 22:04)
Mustafa DELİBAŞ Cumhuriyet Mah.

Vefat (11-06-2009 12:54)
Şaziye ÖZTÜRK Kızılırmak Mah. (Avukat Orhan ÖZTÜRK' ün annesi)

Vefat (09-06-2009 16:51)
Ömer KORKMAZ Cumh.Mah. (Ahmet ve Ercan' ın babası. Almanya' dan Emekli)

Vefat (09-06-2009 12:53)
Sıddıka SARI (Sarpınkavak Köyü)

Vefat (07-06-2009 10:18)
Emine DERİNDERE Yeni Mah. (Açıkgöz Şükrü DERİNDERE' nin eşi, Ahmet,Mehmet ve Mahmut' un annesi)

Vefat (06-06-2009 10:42)
Hayriye TOP (Deller Köyü)

Vefat (06-06-2009 10:41)
Mustafa GÖKÇE (Maksutlu Köyü)

Vefat (02-06-2009 10:35)
Hüseyin ÇETİN Esentepe Mah. (Ekmekçi Fakır)

Vefat (01-06-2009 10:32)
Süleyman AL Cumhuriyet Mah. (Emekli Büyük Camii İmamı, Ahmet ve Mehmet AL ' ın babası)

Vefat (27-05-2009 20:38)
Nurettin ACUK Koyunbaba Mah. ( Ahmet ACUK' un babası)

Vefat (27-05-2009 20:37)
Aysel YILMAZ Gemici Mah. ( Em.Sağ.Mem. Kazım YILMAZ' ın Eşi)

Vefat (24-05-2009 19:27)
Fatma KURT Çay Mah. ( İbrahim,Hüseyin,Emekli Öğretmen Fethi KURT' un Annesi)

Vefat (22-05-2009 20:15)
İbrahim KÖKEZ Gürleyik Mah.

Vefat (18-05-2009 10:15)
Zeliha KORKMAZ Güney Mah.(Ahmet KORKMAZ' ın eşi)

Vefat (16-05-2009 11:58)
Fatma SAL (Ardıç Köyü) Öğretmen Salim SAL' ın annesi

Vefat (16-05-2009 10:13)
Neziha YALÇIN Şenyurt Mah. (Emekli Öğretmen Sabit YALÇIN' ın eşi)

Vefat (14-05-2009 08:08)
Mehmet URHAN (Yukarı Zeytin Köyü)

Vefat (12-05-2009 09:42)
Fatma TEKELİ Çay Mah. (İsmail TEKELİ' nin eşi)

Vefat (11-05-2009 20:12)
Dilara Begüm DÖLCÜ Güney Mah. (Dursun DÖLCÜ' nün 5 yaşındaki kızı)

Vefat (10-05-2009 19:36)
Kamil AKSU Yeni Mah. (Emrullah AKSU' nun abisi)

Vefat (10-05-2009 19:36)
Hıfzı ÇUHA Cumhuriyet Mah. (Emekli tapucu Mustafa ÇUHA' nın oğlu)

Vefat (07-05-2009 08:59)
Yaşar ŞEN Esentepe Mah. (Ali, Mustafa ve Halil ŞEN' in Babası)

Vefat (05-05-2009 22:53)
Veysel Eski Gemici Mah. (Ali,Haşim,Şenol ve Nazife Eski'nin babası)

Vefat (04-05-2009 21:59)
Ayşegül Çınar Gemici Mah.

Vefat (02-05-2009 21:58)
Satı Demirci Çay Mah.

Vefat (30-04-2009 21:57)
Celal Altun Şenyurt Mah.

Vefat (29-04-2009 20:32)
Bahattin Ertürk Hıdırlık Mah.

Vefat (27-04-2009 20:08)
Ahmet Büyükbaş (Tekmen Köyü)

Vefat (27-04-2009 20:08)
Şehri Yoldaş Çiftlikler Mah.

Vefat (25-04-2009 19:36)
Müslüme Çınar ( Kızıltepe Köyü )

Vefat (25-04-2009 19:35)
Ali Büyükbaş (Tekmen Köyü)

Vefat (24-04-2009 20:09)
Ali Çağlar (İncesu Köyü)

Vefat (23-04-2009 19:17)
Halil Ceylan Koyunbaba Mah. (Bademli köyü' nden gelme)

Vefat (20-04-2009 20:38)
Şerife Tunus Çay Mah

Vefat (17-04-2009 20:36)
Zarife Kaplan Koyunbaba Mah.

Vefat (10-04-2009 08:39)
Asiye Yılmazer Gürleyik Mah.

Vefat (09-04-2009 13:47)
Mübeccel Alataş Ulucamii Mah. ( Koyunbaba İlköğ.Ok Emekli Turan Alataş'ın eşi)

Vefat (08-04-2009 09:18)
Emine Ekmekçi Güney Mah. (Ahmet,Mustafa,ismail Ekmekçi' nin annesi)

Vefat (07-04-2009 08:38)
Fatma Namalır ( Konaca Köyü )

Vefat (06-04-2009 10:01)
Feride Kasap Kızılırmak Mah. ( Erol ve Hakkı Kasap'ın Anneleri )

Vefat (05-04-2009 23:26)
Saim Güngör (Güvercinlik Köyü)

Vefat (31-03-2009 09:35)
Şaziye Tuncay Koyunbaba Mah. (Avukat Vecdet Tuncay'ın eşi)

Vefat (29-03-2009 22:48)
Mehmet Mudarasız Çay Mah. (Öğretmen Fatih Yılmaz'ın kayın pederi)

Vefat (27-03-2009 09:58)
Hayrettin Tatlı Şenyurt Mah.

Vefat (27-03-2009 09:57)
Sıddıka Güngör Cumhuriyet Mah.

Vefat (26-03-2009 18:23)
Emine Aksoy Çiftlikler Mah. (Zeytin' den gelme)

Vefat (25-03-2009 18:27)
Reyhan Ünsal Çay Mah. (Merhum Albay Rasim Kamalıoğlu' nun Kızı)

Vefat (23-03-2009 18:29)
Mustafa Döğücü Şenyurt Mah. (Soruk'tan gelme Dereboğazında oturur)

Vefat (22-03-2009 09:17)
Zeynep Çalbıyık Gürleyik Mah.

Vefat (20-03-2009 23:34)
Merve Caba Şenyurt Mah.

Vefat (15-03-2009 10:04)
Sefure Şanver Esentepe Mah.

Vefat (14-03-2009 10:16)
Fatma Bostancı Gürleyik Mah. (Seki Köyü' nden gelme)

Vefat (13-03-2009 10:26)
Recep Kabakcı Şenyurt Mah. (Ömer Uludağ-Aydın Kaymaz-Mustafa Derindere'nin kayınpederi)

Vefat (10-03-2009 09:07)
Kemal Kendir Hıdırlık Mah.

Vefat (10-03-2009 09:07)
Feride Büğrü Kızılırmak Mah.

Vefat (09-03-2009 18:12)
İbrahim Kaba (Kargı Köyü)

Vefat (09-03-2009 08:44)
Ömer Halat Çay Mah.

Vefat (09-03-2009 01:27)
Şahin Bardak Kızıltepe Köyü

Vefat (08-03-2009 09:48)
Mevlude Derindere Kızılırmak Mah.

Vefat (07-03-2009 09:25)
Nuri Kayar Hıdırlık Mah. (Eski şoförlerden)

Vefat (07-03-2009 09:23)
Sevgi Karahan (İlaç bayii Selim Karahan'ın kardeşi) Samsun'da toprağa verilecek

Vefat (04-03-2009 19:09)
Hamit Gündoğar Koyunbaba Mah.

Vefat (28-02-2009 16:17)
İsmet Menteş (Tekmen Köyü)

Vefat (25-02-2009 17:13)
Emekli Öğretmen İsmail Çınar (Kumbaba Köyü' de Toprağa verildi)

Vefat (24-02-2009 08:45)
Mehmet Kısa (Kızıltepe Köyü)

Vefat (23-02-2009 18:13)
Muharrem Bayrak (Başpınar Beldesi)

Vefat (23-02-2009 18:12)
İsmail Taş Yeni Mah.

Vefat (23-02-2009 18:10)
Vasfiye Karakaş Ulucamii Mah.

Vefat (23-02-2009 18:09)
Dudu Tüfeker Yazı Mah.

Vefat (18-02-2009 18:58)
SATI BOZKURT

Vefat (18-02-2009 18:25)
Satı Bozkurt /Vefat Etti/KARGI KÖYÜ

Vefat (17-02-2009 09:21)
Sıddıka Durak Yeşilçatma Mah. (Kavas Mustafa' nın eşi)

Vefat (14-02-2009 00:13)
Fatma Aydın Güney Mah.

Vefat (12-02-2009 11:19)
Hatice Güney (Girinoğlan Köyü)

Vefat (11-02-2009 08:22)
Muhlis Yıldırım (Tekmen Köyü)

Vefat (10-02-2009 09:28)
Firdevs Elverici Cumhuriyet Mah.

Vefat (08-02-2009 09:04)
Mehmet Karaca (Kızıltepe Köyü)

Vefat (07-02-2009 09:29)
İbrahim Uysal Çay Mah.

Vefat (07-02-2009 09:01)
Sadullah Yıldırım ( Tepeyolaltı Köyü)

Vefat (06-02-2009 09:59)
Nazmiye Cebeci Güney Mah. (Diş Hekimi İbrahim Cebeci ve Öğr. Mustafa Cebeci' nin Annnesi)

Vefat (06-02-2009 09:00)
Ümmühan Uslu Şenyurt Mah.

Vefat (05-02-2009 09:00)
Rıza Önder (Umaç Köyü)

Vefat (05-02-2009 06:12)
Ömer Akkuş Yazı mah.

Vefat (29-01-2009 13:26)
Nazente Kavak Ulucamii Mah.

Vefat (27-01-2009 01:25)
Munise Taştan Yazı Mah.

Vefat (26-01-2009 03:14)
İsmet Ceviz Yeşilçatma Mah.

Vefat (24-01-2009 15:42)
Satılmış Saltık (Tekmen Köyü /Saltık Mah.)

Vefat (24-01-2009 09:19)
İzzet Köybaşı (Ardıç Köyü)

Vefat (21-01-2009 08:22)
Dursun Çatak (Tepeyolaltı Köyü)

Vefat (19-01-2009 09:16)
İsmail Hakkı Sarıtepe (Emekli Halk Eğitimi Müdür Yardımcısı) Cumhuriyet Mah.

Vefat (17-01-2009 12:25)
Şükrü karaçaylı (Karaçay Köyü)

Vefat (14-01-2009 12:26)
Bayram karatepe (24) Cumhuriyet Mah.

Vefat (12-01-2009 12:27)
İhsaniye Ünver Yazı Mah.

Vefat (09-01-2009 12:29)
Nihat Baykuş Hıdırlık Mah.

Vefat (08-01-2009 12:31)
Muhsin Demirkan Esentepe Mah.

Vefat (07-01-2009 12:32)
Hasan Çalık Yeni Mah.

Vefat (06-01-2009 12:33)
Muammer Başkaya Şenyurt Mah

Vefat (05-01-2009 12:34)
Onur Uyar (18) Cumhuriyet Mah. (Çampınar Köyü)

Vefat (04-01-2009 12:37)
Hayriye Ceylan Şenyurt mah. (Çayırköyü)

Vefat (04-01-2009 12:36)
Nermin Kesenek Koyunbaba Mah

Vefat (03-01-2009 12:38)
Lütfiye Solak Ankara (Eski belediye Başkanı Sıtkı Solak 'ın eşi)

Vefat (30-12-2008 12:40)
Bilal Akıllı Kumbel Köyü

Vefat (30-12-2008 12:39)
Ömer Faruk Karakaş Güney Mah.

Vefat (26-12-2008 12:41)
Dursun Akkuş Yazı mah.

Vefat (20-12-2008 12:41)
Hayati Yücel Güney mah.

Vefat (19-12-2008 12:42)
Senem Aksoy Esentepe mah.

Vefat (17-12-2008 12:44)
Hatice Önder Cumhuriyet Mah.

Vefat (17-12-2008 12:43)
Gülbeyaz Çelik Şenyurt Mah.

Vefat (16-12-2008 12:45)
Rıza Doğan (Baltacı Mehmet Paşa Köyü)

Vefat (15-12-2008 12:46)
Ayşe Gökçe (Avlağı Köyü)

Vefat (14-12-2008 12:49)
Arslan Güdek Çiflikler Mah.

Vefat (14-12-2008 12:49)
Yaşar Yüksel Güney Mah. (Gümüşhacıköy)

Vefat (14-12-2008 12:48)
Hatıpların İbrahim Şahin Yeni Mah.

Vefat (10-12-2008 21:40)
Asiye Çıplak Esentepe Mah.

Vefat (10-12-2008 21:39)
Fatma Çelik Kuzhayat Köyü

Vefat (10-12-2008 21:38)
Halil Şanal Başpınar K.

Vefat (09-12-2008 21:37)
Şerif Bardak Koyunbaba Mah.

Vefat (09-12-2008 21:36)
Sakine Uluçay Yeşilçatma Mah.

Vefat (07-12-2008 22:46)
Ahmet Avcı (Kızıltepe Köyü)

Vefat (05-12-2008 10:10)
Hanife Sezgen (Gemici Mah.) Çiftlik Köyü' nden gelme

Vefat (03-12-2008 09:46)
Kadir Gülsever (Cumhuriyet Mah.) Tekkeşin Köyünden gelme.

Vefat (02-12-2008 00:20)
Mesadet Sönmez ( Ulucamii Mah.)

Vefat (28-11-2008 09:30)
Emine Görkem (Yeşilçatma Mah.)

Vefat (27-11-2008 10:53)
Hüseyin Aktaş (Çay Mah.)

Vefat (27-11-2008 09:31)
Kemal Değer (Cumhuriyet Mah.)

Vefat (26-11-2008 09:24)
Emrullah Delican (Gürleyik Mah.) İskilip' ten gelme.

Vefat (26-11-2008 09:23)
Fatma Aktaş (Çay mah.)

Vefat (24-11-2008 22:46)
Reyhan Bıçakçı (Ulucamii Mah.)Sucu Hasan Bıçakçı'nın ablası

Vefat (23-11-2008 09:12)
Faruk Yılmaz ( İncesu Köyü )

Organizasyon (18-11-2008 12:14)
Osmancık'tan 30. ve 31 gurup Hac adayları uğurlandı

Vefat (18-11-2008 12:01)
Ali Çıplak Gemici mah.(Avlağı Köyü'nden gelme) Belediye Zabıtası Nuri Çıplak'ın babası

Vefat (18-11-2008 08:27)
Havva Gökçe Şenyurt Mah. (Avlağı Köyü)

Vefat (18-11-2008 08:26)
Fatma Gündoğan (Konaca Köyü)

Vefat (16-11-2008 15:41)
Ahmet Bozkurt (Tutuş'tan gelme) Gürleyik Mah.

Vefat (09-11-2008 10:24)
Mehmet Kara (Sarpınkavak Köyü)

Vefat (06-11-2008 10:07)
Alime Aka Çay mah.

Vefat (25-10-2008 07:54)
Sıddık Kara Şenyurt Mah.

Organizasyon (13-09-2008 09:51)
İSTANBUL OSMANCIKLILAR DERNEĞİ SANAL ALEMDE YERİNİ ALDI

Vefat (06-06-2008 07:52)
Ali Kara Şenyurt mah.

Bugünü Göster Tümünü Göster
Yöresel ve Genel Yemek Tarifleri Yöresel Deyimlerimiz Osmancık'ta Kullanılan Lakaplar
spacer.png, 0 kB

spacer.png, 0 kB


Çorum İli Osmancık İlçesi ve Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği © Her Hakkı Saklıdır
Bu site Elmas Yazılım Ltd. Şti. tarafından hazırlanmıştır